Teta Lenička

Lenka Hniličková

Teta Lenka vystudovala střední zdravotnickou školu v Brně obor Laboratorní asistent, následně pokračovala ročním studiem angličtiny na jazykové škole a dále pak tříletým bakalářským studiem Sociální pedagogiky na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Další vzdělání si doplnila v podobě zkráceného studia Předškolní a mimoškolní pedagogiky.

Svoje zkušenosti s dětmi začala teta Lenka získávat asi v šestnácti letech jako instruktorka, později vedoucí a občas i jako zdravotnice na letních táborech, rodinných pobytech a školkách v přírodě pod CK Špuntík. Tento koníček baví tetu Lenku stále a dodnes si nedovede představit léto bez stanů s podsadou, vůně jehličí a dětí běhajících po lese s pusou od borůvek…Další mimopracovní zkušenosti s dětmi teta Lenka získávala při doučování a hlídání dětí a při hodinách plavání s dětmi s autismem.

Teta Lenka pracovala tři a půl roku jako týdenní pečující teta v Klokánku (zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc – Fond ohrožených dětí), kde získala velmi cenné zkušenosti v práci s dětmi různého věku od miminek až po středoškoláky. Zde si také doplnila vzdělání ve formě akreditovaného kurzu Pracovníka v sociálních službách. Následně pracovala jako učitelka ve waldorfské MŠ. Začátkem roku 2016 se rozhodla pro kurz Montessori pedagogiky pro MŠ a vědomosti a zkušenosti zde získané uplatňovala rok v Montessori MŠ.

Teta Lenka ráda zpívá a tancuje, velmi ji baví hrát na kytaru, klavír i flétnu. Jejím velkým koníčkem je sport. Baví ji také chodit na procházky do přírody se čtyřnohým členem rodiny. Ráda tráví čas s rodinou či přáteli, popřípadě s dobrou knížkou.

  • © 2017 Všechna práva vyhrazena
    Dětská skupina Meteorka Brno

  • Web spravuje Spraveno.cz
    Servis PC Brno